-0.2 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022

Кинез среде улица во Пекинг пее песни од Тоше Проески (ВИДЕО)

243

На социјалната мрежа се појави видео на кое се гледа како уличен музичар од Кина го пее хит од македонската музичка ѕвезда Тоше Проески.

„Још увијек сањам да смо заједно“ е песната на Проески која беше испеана од овој музичар.

Погледнете:

Станува збор за извесен уличен пејач кој на Инстаграм е потпишан како Wang Xiao Chong кој среде Пекинг ја пее и легендарната песна која ја пееше Проески на Беовизија, „Чија си“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.