Кирил Лазаров во идеалниот тим на 17.коло во Францускиот шампионат

27
Македонскиот ракометен репрезентативец и од неодамна селектор, Кире Лазаров доби место во идеалниот тим на Франција з апоследното одиграно коло.
Македонската ракометна икона одигра одличен натпревар против Аикс и постигна шест гола во ремито од 23:23.
Ова беше доволно за Лазаров да се најде во најдобрите седум од 17. коло во француското првенство.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.