4.6 C
Skopje
петок, декември 3, 2021

Коалициониот партнер на Заев со поддршка за Нора Шаќири: Политиката надвор од културата!

130

Горан Милевски, претседателот на ЛДП, дел од владината коалиција, го смета владиното разрешување на Нора Шаќири за политички чин.

„Поддршка за Нора Шаќири!

Политиката надвор од културата.

Многу непромислен чекор“ – напиша тој на својот Фејсбук профил.

Милевски, коалициониот партнер на Заев, го сподели и Фјсбук статусот на екс-директорката на театар Комедија.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.