-4.2 C
Skopje
среда, јануари 22, 2020

КОД: Што пронајде полицијата во домот на Фросина Ременски?

394

Код истражуваше што се пронајде полицијата во домот на пратеничката Фросина Ременски осомничена во предметот Рекет. Како се нашле во нејзиниот дом доверливи документи од тајната полиција?

Судијата на претходна постапка на жалбата на Ременски за незаконит претрес одговори дека полицајците законски претресувале кај неа дома.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.