Кога министерот не обезбедува опрема, младите доктори сами се снаоѓаат

594

Кога го нема министерот да обезбеди опрема за персоналот, младите доктори сами се снаоѓаа, напиша на Фејсбук, д-р Игор Николов, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Неговата објава е во насока на информацијата дека повеќе од 250 доктори и дизајнери се организираа и почнаа да печатат маски за заштита на медицинските лица. Целта е да се помогне на медицинскиот персонал во болниците во кои има недостиг на медицинска заштита.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.