Кои се директорите од СДСМ кои прегазиле човек во Дебар Маало?

Сведоци на немил настан во Дебар маало во центарот на Скопје пишуваа на Фејсбук дека млади директори од СДСМ дивееле во маалото во пијана состојба, при што направиле сообрќајна несреќа и претепале „некое дете“, како што велеле тие, а кое претходно го удриле движејќи се огромна брзина.

Еве што пишува на постот на сведокот на настанот кој ставал и фотографија од случувањата:

„Многу јаки вака пост-изборно а?

Двајца битанги од СДС директорчиња пијани кој дивееја вечерва во Дебар Маало покрај тоа што за малку ќе утепаа во собраќајка други лица, истите и го претепаа крвнички детето (дете за нив) што предходно го удрија со колата со огромна брзина, малиот со брза помош е на Скопските клиники!

МИНИСТЕРСТВО ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ“!

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.