Колона возила на граничните премини: На Богородица се чека повеќе од половина час

На граничниот премин Богородица вечерва времето за чекање за влез во државава е повеќе од еден час, информираат од Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

Оттаму посочуваат дека слична е состојбата и на граничниот премин Табановце, а причината, како што велат, најверојатно е користењето на продолжен викенд од страна на граѓаните.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.