Колони возила на граничниот премин Богородица

Утрово колони возила на граничниот премин Богородица. За излез од државата се чека најмалку еден час.

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони.

Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.