Комплетирано 9.коло во ПМФЛ

Со три натпревари одиграно попладнево во Прилеп, Скопје и Кавадарци, заокружено е деветтото коло од Првата македонска фудбалска лига.

По една победа забележаа домаќините и гостинските фудбалери, а не Чаир дербито заврши нерешено.

Резултати:
Победа – Шкендија 1:3
Шкупи – Силекс 0:0
Тиквеш – Скопје 2:0.

Вчера, лидерот Струга одигра 1:1 на гостински терен против Македонија Ѓорче Петров, додека Работнички во Штип ја победи Брегалница со 3:1.

Табела: Струга 25 бода, Силекс и Шкендија по 15, Тиквеш 13, Шкупи 12, Брегалница 11, Работнички 10, Македонија ЃП 9, Академија Пандев 7, Победа и Скопје по 4.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.