Комплетирано првото квалификациско коло од Лигата на шампионите

128

Сите пет гостински екипи од реванш дуелите од првото квалификациско коло од Лигата на шампионите изборија пласман во следната рунда.
Тоа се екипите на: Хибернианс (Малта), Викингур (Фарски Острови), ТНС (Велс), Алашкерт (Ерменија) и Линфилд (Северна Ирска).

Резултати:

Инфонет Талин – Хибернианс 0:1 (0:3 вкупен резултат);
Трепча – Викингур 1:4 (2:6);
Еуропа – ТНС 1:3 по продолжение (3:4);
Санта Колома – Алашкерт 1:1 (1:2) и
Ла Фиорита – Линфилд 0:0 (0:1).

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.