Корона вирусот повторно се врати кај фудбалските екипи

53

Сериозен проблем се појави во пресрет на завршниот турнир во Лигата на Шампиони, откако Атлетико Мадрид објави дека двајца фудбалери се позитивни на вирусот ковид -19. Имињата на фудбалерите не се откриени.

Според информациите, фудбалерите се во самоизолација во своите домови, а клубот ќе постапи според препораките на надлежните.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.