Косовец голтнал телефон – хирурзите шокирани

60

Косовските хирурзи од Универзитетската клиника за гастроентерохепатологија во Приштина се фрапирале кога од стомакот на еден 33-годишен Косовец извадиле телефон Нокиа.

Мажот телефонот го голтнал пред неколку дена.

Дигестивните хирурзите предводени од д-р Скендер Телаку успешно ја изведоа операција по што телефонот му е извлечен од абдоменот без резови и поголеми последици:

-33-годишниот маж голтнал мал телефон пред четири дена. Ендоскопски, без да го исечеме стомакот, го извадивме телефонот поделен на три дела. Без компликации, рече д-р Телаку за косовските медиуми, без да зборува за причината поради која Косовецот го направил овој налудничав чин.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.