Косово ја затвори границата со Македонија

67

Косово ја затвори границата со Македонија, потврдија и од македонското МВР. По синоќешната одлука на косовската влада границата е затворена освен за влез на косовски државјани и проток на стока. Од единствениот отворен граничен премин на Косово, ќе биде отворен граничниот премин Блаце.

Во Косово денеска е потврден нов случај на заразен од коронавирусот, така што бројката се зголеми на три. Вкупно се тестирани 140 лица, а во текот на ноќта се очекуваат резултатите од 90 луѓе кои биле во контакт со заболените.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.