Масакар во Косово: Дојде од Швајцарија и ги уби сопругата, синовите и – себе

337

Четирикратно убиство се случи синоќа во селото Пожарање во општина Витина во Косово.

Според првични сознанија Фетах Зука со огнено оружје ги убил сопругата Макфири Зука и неговите синови Хамди и Арбер и на крајот извршил самоубиство, јавува Аktuale .

 Полициските и медицинските екипи веднаш излегле на местото на несреќата, но тие само можеле да ја потврдат смртта на сите членови на семејството. По наредба на обвинителот, нивните тела ќе бидат испратени на обдукција до Институтот за судска медицина во Приштина, се вели во соопштението.

Медиумите наведуваат дека семејството дошло од Швајцарија за празниците, а се претпоставува дека човекот сам си пресудил во дворот на куќата откако ги убил сопругата и двете момчиња .

Медиуми јавуваат дека, наводно, брачниот пар подолго време имале нарушени односи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.