Ковачев: Бугарија нема да попушти во условувањата за Македонија

218

Бугарскиот устав е над пресудите во Стразбур, вели за ТВ Алфа бугарскиот европратеник Андреј Ковачев.

Тој признава дека во Бугарија постои македонско малцинство, но неговата земја нема да попушти во своите условувања за македонските преговори со ЕУ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.