13.8 C
Skopje
сабота, март 25, 2023

Ковачевски денес избега од пратениците во собранието – нема да одговори на прашања кои ги интересира целата македонска јавност (ФОТО)

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски преку статус на Фејсбук прашува зошто денес Ковачевски сака да ги избегне или одложи пратеничките прашања?

Тој пишува и дека Ковачевски знаел дека треба да одговара на прашања кои ги интересира целата македонска јавност, па затоа решил да не се појави во собранието.

-Зошто денес Ковачевски сака да ги избегне или одложи пратеничките прашања; Видете кој прв треба да му постави прашање и ќе стане појасно👇
#Лекарско2001, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.