Kовачевски со крената чаша во кафеана пееше „Дајте вина хочу лом“ – Вучиќ го гледаше и му се смееше (ВИДЕО)

Премиерот Димитар Ковачевски по свеченото отворање на Вториот меѓународен саем за вино Вино на отворениот Балкан и билатералните средби, заедно со домаќинот српскиот претседател Александар Вучиќ и претседателот на Црна Гора, Јаков Милатовиќ и други беа на вечера во ресторан во Белград.

Како што може да се види и по самото видео, владееше опуштена и позитивна атмосфера каде премиерот Димитар Ковачевски ја запеа „Дајте вино хочу лом“ заедно со Вучиќ и Милатовиќ.

– Да живее пријателството меѓу Црна Гора, Македонија и Србија! – стои во објавата на Инстаграм под видеото.