Ковачевски вели дека секој функционер е должен да го пријави својот имот

Премиерот Димитар Ковачевски денеска изјави дека нема сознанија за аферата „Тајни имоти“ што ја отвори ВМРО-ДПМНЕ и ги повика сите што имаат индикации нив да ги достават до Антикорупциската комисија.

„Секој функционер е должен сето што го има стекнато во текот на својот живот да го пријави во својот анкетен лист исто како што сум направил јас“, рече Ковачевски по отворањето на новата инвестиција во ТИРЗ.

Претходно, со слична изјава се јави и СДСМ и го повика ВМРО-ДПМНЕ доколку има информации за непријавен имот да ги достави до ДКСК.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.