Ковачки бара Ахмети да одговори дали на работна група е разговарано за редефинирање на државата, бидејќи Ковачевски е нерелевантен

И денеска сме во кампањата „Ова е Македонија за сите“ во посета на Општина Пехчево во населените места Црник и Панчарево. Граѓаните се гневни затоа што СДС она што им го има ветено ништо им нема испорачано, ветуваа живот а донесоа сиромаштија, без парица и национални понижувања, истакна пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки при денешната теренска активност на ВМРО-ДПМНЕ:

Тој додаде дека историски Македонија трпела неправди.

„Во историјата Македонија трпела неправди, делење, грабежи меѓутоа никогаш не била понижена како што тоа е денеска, односно од внатре. Власта и должи објаснување на македонската јавност, дали онаа експертска група т.н составена од 20-тина џабе лебојадачи преговараат односно договараат редефинирање на државата“, кажа Ковачки.

Ковачки истакна дека одговор на тоа прашање не треба да го одговори Ковачевски, затоа што тој не е релевантен.

„Тој не е способен да си ја поднесе самата оставка доколку не ги праша Џафери или Ахмети. Одговор на ова прашање треба да даде пратеникот Али Ахмети“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.