Кражба на бензинска во Бутел

163
кражбата

Како што соопшти полицијата, станува збор за бензинската лоцирана на улицата „Александар Урдаревски“.

Разбојникот бил маскиран и по кражбата избегал. Се преземаат мерки за негово пронаоѓање и за целосно расчистување на случајот што го пријавил вработен на пумпата доцна синоќа околу 1:20 часот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.