Кражба во банка среде бел ден

504

Банка во Аеродром вчера била мета на разбојник.

-Вчера во 13:30 часот било пријавено дека во Скопје на булеварот „Јане Сандански“, во банка едно лице со закана од вработените одзело пари, велат од полицијата.

Се работи на разчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.