Кражба во Скопје тешка речиси 7.000 евра

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера бил ограбен станот на 57-годишниот А.Ш. лоциран на улицата Гоце Стојчевски во населбата Скопје-Север.

Арамијата влегол во станот откако со погоден предмет ја скршил бравата од влезната  врата. По пребарувањето на собите тој украл по 500 евра и канадски долари и разновиден златен накит.

Арамијата со пленот вреден околу 7.000 евра избегал во непознат правец, полицијата трага по него.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.