Кражба во вредност од 15 илјади евра во Липково

74

На 12.09.2014 година во Матејче пријавени се две кривични дела „тешка кражба“ извршени во семејните куќи на Б.А.(31) и С.А.(60), двајцата од с.Липково, каде што од страна на непознат сторител одземен е разновиден златен накит во вкупна вредност од околу 953.250 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.