Кристал Хол: Ново гламурозно место во градот каде свадбените соништа стануваат реалност

128

Доколку ја планирате вашата свадба или некоја друга свеченост, тогаш „Кристал хол“ е вистинското место за тоа.

Одлична атмосфера, вкусна храна, комплетна организација и се’ што е потребно за вашата свадба да биде онаква каква што ја посакувате, ќе може да добиете во оваа гламурозна „Кристал хол“ сала.

„Главната намена на оваа сала е пред се’ за организација на свадби, но и конференции, коктели и слично. Вкупниот капацитет е од 260 до 270 гости. Имаме обезбедено и голем паркинг простор. Но, она што е најважно и уникатно е тоа што младите кај нас можат да добијат комплетна услуга, од музика, снимање, декорирање. Менито вклучува одлична и вкусна храна“, вели Никола Перовиќ, одговорен за оваа сала.

„Кристал хол“ се наоѓа во срцето на Скопје во хотелот „Гранит“ во Капиштец.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.