Кристијан Јандриоски осуден на затвор: Време е да ја платам цената за непокорот, никогаш Северна!

887

Граѓанинот Кристијан Јандриоски преку статус на Фејсбук денеска напиша дека време е да ја плати цената за непокорот.

Тој својот патриотизам ќе го плати со казна затвор која му ја изрече судот во владеењето на оваа според многумина ненародна власт.

„Време е да ја платам цената за непокорот.
Ебати животот ако не си спремен да умреш за неа.
#НикогашСеверна 🔴⚫“, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.