Спорт

Кристијано Роналдо по четврти пат стана татко

Кристијано Роналдо по четврти пат стана татко

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо во неделата објави дека по четврти пат станал татко, овојпат на девојченце Алана Мартина.

Девојченцето е родени во родилиштето во шпанската престолнина и е неговото прво дете со Георгина Родригез.

„Штотуку се роди Алана Мартина, мајката и ќерката се добро, сите сме пресреќни“, напиша на Twitter португалскиот фудбалер.

Покрај пораката објави и фотографија на којашто е заедно со новородената ќерка, седумгодишниот син Кристијан и Георгина.

Покрај нив, Роналдо ги има и близнаците Ева и Матео, кои се родени во јуни, исто како и седумгодишниот Кристијано, родени од сурогат мајка.