Криштопанс го напушта Вардар, се сели во Париз

133

Ракометарот на Вардар, Данаис Криштопанс, по завршување на сезоната 2019/20 ќе се пресели во француската престолнина Париз. Тој ќе го засили ПСЖ каде тренер е македонскиот селектор Раул Гонзалес.

Летонскиот десен бек Даинис Криштопанс ќе ни се приклучи на лето 2020! Добредојде за него! – објави ПСЖ преку клупскиот Фејсбук.

Криштопанс изрази задоволството што во иднина ќе има можност повторно да соработува со тренерот Раул.

Среќен сум што ќе играм за една од најсилнити екипи во светот и ќе работам со Раул Гонзалес, истакна бекот на „црвено-црните“.

Според договорот Криштопанс се обврза на тригодишна соработка со ПСЖ.

Skin Delight

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.