Кривична пријава за Н.Б. од Гостивар

65

МВР Гостивар поднесе кривична пријава против Н.Б.(22) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено произвоство и пуштање во промет на наркотични дроги психотропни супстанци и прекурзори“. На 05.09.2018 околу 21.00 часот во Гостивар на шеталиште покрај реката Вардар полициски службеници при преглед на пријавениот пронашле и одзеле марихуана.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.