Кривична пријава за обид за убиство, приведен маж од Арачиново

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје вчера го лишиле од слобода 33-годишниот Ф.А. од скопско Арачиново поради основано сомнение дека на 11-ти септември годинава околу 2 часот по полноќ во Скопје, на подрачјето на населбата Аеродром, ги нападнал со остар предмет В.С.  на 30 и М.Н. на 38 години, и двајцата од Скопје, и им нанел повреди.„

„Денеска од страна на ЕНК при СВР Скопје до ОЈО Скопје е поднесена кривична пријава по брза постапка против Ф.А. за сторено кривично дело ‘убиство во обид’, по член 123 в.в. 19 и „насилство“ по член 386 од КЗ, и во текот на денот тој ќе изнесен пред Судија на претходна постапка“, соопштија денеска од МВР.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.