Кривична за битолчанец кој дилал марихуана

71

В.Н.(31) од Битола доби кривична бидејќи произведувал и продавал наркотици.

Во февруари годинава на улицата „Наум Наумовски Борче“ во Битола полицијата извршила преглед на возило „Даеву Рејсер“ во кое бил пријавениот и уште едно лице, при што кај В.Н. е пронајдено најлонско пакување со 0,36 грама марихуана.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.