Кривична за тетовец кој одгледувал и продавал марихуана

33

Дваесет и тригодишниот тетовец М.Е. доби кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги.

При претресот во домот каде престојувал биле пронајдени 52,21 грам марихуана.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.