Кривични пријави за крадец од Гостивар, најголем дел од предметите вратени на сопствениците

18

Секторот за внатрешни работи Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар расчисти 20 кражби извршени во Гостивар и до Основното јавно обвинителство во тој град поднесе три кривични пријави против 35-годишниот гостиварец Џ.К. поради основи на сомнение дека сторил 16 тешки кражби и четири кражби.

Од МВР соопштија дека Џ.К. се сомничи дека во периодот од февруари до октомври годинава со употреба на сила влегувал во куќи и моторни возила во Гостивар, од кои одземал разни предмети: телевизори, работни машини, разновиден алат…

Најголемиот број од одземените предмети се пронајдени и вратени им се на нивните сопственици, посочуваат од МВР.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.