Кривични за крадци на вредни предмети од автомобили и станови

114

Три лица од Скопје заработија кривична пријава за тешки кражби бидејќи подолго време обивале автомобили и краделе вредни предмети од станови.

Четириесетгодишните Р.Х., Р.К. и Н.Р. сите од Скопје, во период од јули минатата година до фверуари оваа, на подрачјето на Центар обивале автомобили по што краделе вредни предмети, додека во Карпош и Чаир краделе од станови.

Во сите случаи тие земале пари, компјутери, мобилни телефони и други вредни предмети по што ги продавале.

Полицијата им одреди мерка притвор во траење од осум дена.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.