Кривопаланчанец со боксирач нападнал црногорец

боксирач

Околу 01.00 часот истиот бил запрен на автопатот Скопје-Куманово кај клучка “Илинден“ од патрола од МЕБПС по што бил приведен и задржан во Полициската станица-Кисела Вода. Повредениот Л.Р. со итна медицинска помош бил пренесен во ГОБ каде му биле констатирани телесни повреди и бил задржан за понатамошно лекување. Причина за нападот најверојатно е расправија околу љубовна врска со девојка.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.