Крушевчанец приведен за грабежот на банка во Крушево

101

Едно непознато лице со закана со пиштол вчера одзело пари од вработени во банка во Крушево.

Како што се наведува во дневниот билтен на МВР, случајот вчера во 16:25 часот во Полициска станица Крушево го пријавил П.Т. (36) од Крушево.

За настанот е известен Јавен обвинител, а увид извршила екипа од ОВР Прилеп.

– По наредба на судија на претходна постапка од Основен суд Прилеп извршен е претрес во дом и помошни простории кои ги користи Т.С.(51) од Крушево, а Т.С. бил приведен во полициска станица во врска со случајот, се наведува во МВР-билтенот.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.