Куче одбрани гол

841

Неверојатен настан на фудбалскиот терен го привлече вниманието на аргентинската јавност.

Имено, додека се играше мечот помеѓу Дефендорес де Белграно и Јувентуд Унида, куче влета на теренот. Но, за ситуацијата да биде уште поинтересна кучето-скитник му помогна на голманот од гостувачкиот тим, одбранувајќи 100 процентна шанса за погодок.

Во прилог, погледнете ја неверојатната одбрана на најголемиот пријател на човекот.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.