Кучиња скитници каснаа луѓе во Кисела Вода и Карпош

Денеска (24.04.2023) во 04:30 часот во Полициската станица Кисела Вода, А.А.(35) од Скопје пријавил дека на ул.„Пржино“ бил каснат од куче скитник.

На 23.04.2023 во 15:30 часот во Полициската станица Карпош, А.Н.(32) од Скопје пријавила дека на ул.„Радика“ била касната од куче скитник.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.