Кучиња скитници нападнале две лица

25

И.М.(36) од Скопје вчера во 16:15 часот во полициската станица Драчево пријавил дека на улицата „Бранко Заревски“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога

Д.Т.(56) од Скопје вчера во 14:45 часот во полициската станица Ѓорче Петров, пријавил дека на улицата „Алексо Демниевски“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.