Кучиња скитници нападнале скопјани

33

Вчера попладне во Полициската станица Центар, З.Ј. (44) од Скопје пријавил дека на ул.„Питу Гули“, нас. Капиштец бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.

Во Полициската станица Гази Баба, И.А. (48) од Скопје пријавил дека во населбата Инџиково неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.