Кучиња скитници нападнаа службеник на Светска банка

Службеник на Светска банка кој е во посета на мисијата во Македонија бил нападнат од кучиња додека трчал на кејот на Вардар во Скопје, при што паднал и ја скршил ногата.

Додека бил нападнат од кучињата, службеникот почнал да вика за помош, но не ја добил иако во близина забележал униформирани лица, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК од очевидци на настанот. Му помогнале минувачи кои биле на кејот и ги избркале кучињата.

Подоцна повредениот е згрижен во една приватна болница во Скопје.

Мисијата на Светска банка во Скопје го потврди настанот.