Кумановка најдена почината во бањата

181

На 25.02.2020 во 19,20 часот во СВР Куманово, од Итна медицинска помош било пријавено дека на улицата „521“ во населба Карпош била пронајдена почината 64-годишната В.П..

По преземени мерки било утврдено дека починатата во 18,30 влегла во бањата да се тушира, а во 19,15 часот без знаци на живот ја пронашол нејзиниот син.

Лекар констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител телото на починатата било дадено на семејството.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.