Куновска: Дека тој не се срами од себе покажа многу пати

230

Екс пратеничката на СДСМ Софија Куновска на својот Фејсбук профил сподели статус каде пишува дека тој не се срами од себе покажува многу пати.

-Дека тој не се срами од себе покажа многу пати.

Но, дека ниту еден од министрите не се срами од него и дозволуваат сеуште да им биде авторитет е тажен факт и за македонската политика воопшто но и за самите нив.

Верував дека има барем двајца што ќе се заблагодарат за довербата и соработката после последниот инцидент и ќе заминат со крената глава и чист образ.

Не е крај на светот ако не си министер, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.