Кузеска: Во моментов не се потребни предвремени избори

48

Во овој момент не се потребни предвремени парламентарни избори во државава, а стабилно е и парламентарното мнозинство, изјави вечерва портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска.

-Она што ќе следува е реизбор на владата, но нема потреба од предвремени парламентарни избори, бидејќи парламентарното мнозинство е стабилно, изјави Кузеска пред најавената прес конференција во СДСМ во 21 часот, кога партијата ќе ги соопшти резултатите од денешниот избор на нов лидер на СДСМ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.