Со лага дека и е внукот од Шведска и вперил пиштол и ја ограбил

внукот

Додека седела во дворот, влегол сторителот и се претставил дека и е внук од Шведска, ја однел во летната кујна каде извадил пиштол и го вперил во неа, по што и побарал пари.

После тоа одзел 200 денари кои биле на масата и ѝ се заканил дека ќе ја убие ако повика помош, по што излегол од нејзиниот двор и побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.