3 C
Skopje
среда, декември 2, 2020

Лагите на Заев за Смилковското езеро (ВИДЕО)

252

На Јутјуб каналот се објави видео во кое јавноста може да се потсети на сите лаги кои ги кажа лидерот на СДСМ Зоран Заев во 2016 година во врска со трагичниот настан и петкратното убиство во Македонија.

Имено, тој во минатото направи сѐ за да дојде на власт, па си поигра и со животите на младите убиени матуранти.

-Вистината ќе ја споделиме со граѓаните, овде е случајот за Смилковското езеро, не можеме да бидеме земја, а да не знаеме кој ги уби четирите деца на Смилковското езеро, се само дел од лагите кои ги ветуваше Заев пред граѓаните, но и на родителите лично на починатите деца.

Сепак по доаѓањето на СДСМ и Заев на власт, наместо вистината за убиството, обвинетите за случајот излегоа на слобода.

Целото видео со изјавите на Заев чиј сведоци се сите граѓани можете да го погледнете во продолжение:

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.