Лари Кинг доживеал срцев удар

98

Познатиот американски телевизиски водител Лари Кинг (85) доживеа срцев удар, по што е пренесен в болница.

Тој со месеци имал проблеми со дишењето, наведува неименуван извор за ТМЗ, додавајќи дека инфарктот всушност се случил додека Кинг се подготвувал да замине в болница на преглед.

На водителот му е извршена ангиопластија и му вградиле неколку стентови.

Ова на водителот му се случува вторпат, по 1987 година, кога исто така, доживеа срцев удар.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.