Ласовска обелодени уште едно лажно ветување на СДСМ кон земјоделците

79

Одбиен амандманот, поднесен од опозицијата, а кој се однесува на воведување “интервентен фонд во земјоделието”, истакнува пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска.

„Оваа мерка впрочем, е ветување на СДС,но од ветувањето, толку. Тоа важело за избори само, почитувани земјоделци.

Се испофалија дека сите субвенции ви се платени и дека откупот на сите култури оди добро и го одбија амандманот“, порача таа.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.