Лазаров: Алкалоид има млад тим и учи од овие натпревари!

Македонскиот ракометен вицешампион Алкалоид загуби на гостински терен кај Војводина со 29-34 за четврти пораз по пет одиграни кола во Европската лига на ЕХФ.

Тренерот на Алкалоид, Кире Лазаров кажа дека неговата екипа е млада и сè уште собира искуство од овие натпревари.

„Војводина има искусен и квалитетен тим, а тоа го покажа и на теренот. Тешко е да се игра против ваков тим, посебно кога имате млад состав кој учи од овие натпревари и сè уште собира искуство“, кажа Лазаров.

Алкалоид во последното коло од Европската лига на ЕХФ ќе се соочи против Ла Риоха.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.