Лазаров и Барселона поставија нов рекорд во АСОБАЛ лигата

Лазаров и Барселона постигнаа рекорд во АСОБАЛ лигата - забележаа 68 последователни победи

Барселона го совлада тимот на Енкантада со 34:21 и со 68 победа по ред го собори рекордот на Сиудад Реал кој изнесуваше 67 победи и тоа во периодот од 2008 до 2011 година. Интересно е дека Лазаров беше дел и од овој претходен рекорд на Сиудад Реал, бидејќи одреден период, кога беше остварено ова достигнување, нашиот ракометар настапуваше токму за овој тим.

Сепак, вистинскиот предизвик Лазаров и соиграчите ги очекува претстојниот викенд, во пресметката со Киелце во рамките од Лигата на шампионите.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.