Лажна вест било дека Филипче му понудил оставка на Заев

100

Во дел од медиумите попладнево се рашири информација дека министерот за здравство му понудил оставка на премиерот Заев.

Извори од министерството за здравство за НетПрес, ја демантираат оваа вест.

Лажна е информацијата дека мнистерот Филипче понудил оставка кај Заев, потврдуваат од министерството.

Како причини во веста за оставката е големиот број на жртви како последица на епидемијата со морбили.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.